Anglická verze blogu

Blog.cz nově nabízí možnost mít blog kompletně v angličtině.

Před pár dny se na tomto blogu psalo o jednoduchém triku, jak zobrazit původní, nepřeloženou verzi blogu (čtěte článek Blog v angličtině). Po jeho zveřejnění jsme si uvědomili, že řešení popsané v citovaném článku není ideální a že by vlastně bylo velmi jednoduché zařídit, aby si uživatel sám volitelně vybral, zda chce mít blog v angličtině nebo češtině.
Tuto volitelnou funkci tak nyní nově najdete v administraci svého blogu pod záložkou Obecné:
Ve výchozím nastavení je samozřejmě jazyk všech uživatelských blogů nastaven na češtinu. Ukázku blogu přepnutého do anglické verze můžete najít zde:
Poznámky:
  • Jak si můžete všimnout na ukázce blogu se zapnutou angličtinou, přeloží se jen výchozí texty blogu. Veškeré vlastní texty majitele blogu zůstanou psané česky, pokud je tak autor sám napsal (vlastní menu ve volitelném boxu, text v záhlaví a zápatí, motto apod.). To platí samozřejmě i o článcích.
  • Trik s přidáním /en na konec URL blogu funguje i nadále (př.: http://blog.blog.cz/en), není ale již nutný, protože si nově můžete anglickou verzi blogu zapnout trvale a URL blogu zůstane stejná i v anglické verzi.
  • Pokud byste se dostali k anglickému blogu a chtěli si z nějakého důvodu zobrazit jeho českou verzi, přidejte na konec URL blogu /cs (př.: http://ukazkynastaveni.blog.cz/cs)
  • Volitelné přepnutí blogu do angličtiny je určeno především pro uživatele, kteří píší své články anglicky (nebo chtějí začít). Pokud píšete česky nebo slovensky, pak vám postačí využít Google překladač, pokud chcete mít k dispozici i anglickou verzi svého blogu (př.: Srdce Blogu přeložené do AJ)
  • Administrace nadále zůstává pouze česká.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: