Chtěli byste mít blog přístupný jen pro vybrané přátele?

V anketní otázce pro tento měsíc řešíme otázku anonymity a soukromí.

Na serveru Lupa.cz nedávno vyšel zajímavý článek, ve kterém autor vyjadřuje přesvědčení, že mizí anonymita internetových uživatelů a narůstá zveřejňování soukromých informací na internetu pod pravým jménem. Zajímavé na tomto článku je to, že jeho autor tvrdí, že to jsou sami internetoví uživatelé, kteří se dobrovolně rozhodli vystupovat pod svým pravým jménem a sdílet s ostatními osobní informace apod.
Zmíněný článek mě inspiroval k anketě pro uživatele Blog.cz. Dříve se na nás občas někteří uživatelé obraceli s žádostí, abychom umožnili volitelně blog zamknout a zpřístupnit jen pod heslem vybraným čtenářům. Chtěli si zřejmě chránit své soukromí, nebo se vyhnout obtěžování nepříjemných čtenářů, apod. Zde je dobré říci, že o jsme o takové funkci nikdy neuvažovali, a nemáme to v plánu ani do budoucna.
V poslední době příliv těchto žádostí v podstatě ustal, což by svádělo k domněnce, že autor výše citovaného článku má pravdu a anonymita „vyšla z módy“. Když jsme se vás kdysi dávno ptali, jak to máte s případnou anonymitou na svém blogu vy, většina z vás v anketě hlasovala pro možnost, že na blogu vystupuje pod přezdívkou. Možnost, že na svém blogu vystupují pod celým jménem i příjmením, zvolilo tehdy nejméně hlasujícících. Jak by taková anketa asi dopadla dnes?
My se ale zeptáme na něco jiného. Uvažovali jste někdy o tom, že byste měli zájem svůj blog zpřístupnit jen vybraným uživatelům? Vyzkoušeli jste si to třeba někdy na konkurenčním systému, který to umožňuje, a pak se zase vrátli na Blog.cz, protože vás to neuspokojilo? Nebo o tom jenom uvažujete, ale odradila by vás např. nízká návštěvnost uzavřeného blogu, nebo podobný důvod?
Rádi si přečteme váš názor na toto téma. Má podle vás funkce, která umožní blog zpřístupnit jen vybraným uživatelům, opodstatnění, nebo je to proti samotnému principu blogování a nikdy byste svůj blog nezamkli? Hlasujte v anketě, a podělte se o svůj názor detailněji i v komentářích. Za všechny vaše ohlasy předem děkujeme!
Standa

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: