Vyberte blog do nominací na Křišťálovou lupu

ginger95.blog.cz
Rok se s rokem sešel a je tu opět anketa Křišťálová lupa, která „si klade za cíl najít a ocenit nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu za rok 2009.“ Oproti loňskému roku přicházíme s velkou změnou.

Rozhodli jsme se, že by bylo dobré se sjednotit a navrhnout do nominací za celý Blog.cz jeden blog, který bude všechny reprezentovat. Ale popořadě 🙂
Nejprve malé osvěžení paměti. Veškeré informace o anketě Křišťálová lupa najdete na jejím webu. Loni jsme se zaměřili hlavně na dvě anketní kategorie: Blog a Komunitní server. Náš blog se nakonec do finálové pětky v kategorii Blog nedostal, ale Blog.cz slavil úspěch v kategorii Komunitní projekt, kde skončil na druhém místě. Více podrobností najdete v tomto článku, ve kterém jsme vás tehdy informovali o výsledcích.
Oproti roku 2008 došlo ke 2 důležitým změnám. Tou méně významnou je přejmenování kategorie Blog na Média uživatelská. Důležitější změnou je to, že jsme upustili od nominace našeho blogu, a chceme do nominací dostat blog někoho z uživatelů Blog.cz.
Jak jsme postupovali?
Před měsícem jsme vyzvali čtenáře našeho blogu, ať nám pomáhají s hodnocením našich soutěží. Na náš článek reagovalo do dnešního dne 92 uživatelů Blog.cz. Každému z nich jsme poslali e-mail s žádostí, aby pro nás vybral 3 blogy, které si podle něj zaslouží dostat se do nominací na Křišťálovou lupu. Ze všech takto získaných uživatelských tipů jsme nakonec vybrali následující pětici blogů:
  1. qlarinka.blog.cz
  2. chiquitka.blog.cz
  3. thomuv.blog.cz
  4. jeremyho.blog.cz
Takto vybranou pětici blogů jsme se rozhodli doplnit ještě naším výběrem blogů, které si podle nás též zaslouží dostat se do nominací. Po dlouhém rozvažování jsem povybíral následující blogy:
  1. slakinglizard.blog.cz
  2. vins.blog.cz
  3. ovcsvpardubice.blog.cz
  4. dolcevita.blog.cz
  5. jarda-rejcha.blog.cz
Rádi bychom vás nyní požádali, abyste se seznámili se všemi těmito 10 blogy, a v anketě u článku dali hlas tomu z nich, který je podle vás nejzpůsobilejší k tomu, aby se dostal do nominací na Křišťálovou lupu 2009. Konec hlasování je 31.7.2009 v 12:00.
3.srpna vyhlásíme vítězný blog v novém článku na našem blogu. Tento vítězný blog vám navrhneme nominovat do kategorie Média uživatelská za rok 2009. Byli bychom rádi, kdyby se nám podařilo sjednotit roztříštěné hlasy z loňska a jednotně hlasovat za jeden blog, který vás všechny bude reprezentovat.
Jsme optimisté, a proto věříme, že se nám tímto způsobem podaří provětrat „zatuchlé vody“ stále stejných blogů, které se každoročně objevují v nominacích a že se do nominací dostane jeden z blogů na Blog.cz 🙂
Závěrem malá poznámka: s autory zde představených 10 blogů nejsme nijak domluveni. Fakt, že se zde objevili, je zapříčiněný kombinací výběru 92 blogerů, kteří se nám rozhodli pomoci, a mého subjektivního výběru.
Nehledejte tedy za tím žádné spiknutí 🙂 Celou tuto akci považujte z naší strany za malý experiment, kterým nemůžeme nic ztratit. V anketě Křišťálová lupa hlasují převážně dospělí uživatelé internetu, kteří se věkově liší od typického uživatele Blog.cz. I proto se v navrhované desítce objevují blogy starších uživatelů, u kterých věříme, že by mohli oslovit širší základnu čtenářů než úzký okruh vrstevníků, jako je tomu u většiny blogů na Blog.cz.
Aktualizace 31.7. 12:00 – Hlasování bylo ukončeno. Vítězný blog bude představen v novém článku 3.srpna.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: