Jak na blog vložit počítadlo TOPlistu?

glamourlife.blog.cz
Někteří začínající uživatelé se občas obracejí na uživatelskou podporu s dotazem, jak na svůj blog přidat počítadlo Toplistu. Nejenom pro ně zde mám jednoduchý návod, který celý postup vysvětuje v šesti krocích.

Svůj blog můžete zaregistrovat hned u 4 podporovaných měřicích služeb, a to klidně i u všech najednou: TOPlist, NAVRCHOLU, BlueBoard a Google Analytics. V tomto článku se ale zaměřuji pouze na službu první, na TOPlist.
Přihlašte se do administrace svého blogu a v Nastavení si otevřete záložku Statistiky. Najdete zde připravené kolonky pro ID všech podporovaných měřicích služeb. Nejprve je ale třeba se zaregistrovat u příslušné měřicí služby. Hned vedle kolonky pro ID TOPlistu najdete odkaz Registrovat. Klikněte na něj a budete přímo přesměrováni na stránku s registračním formulářem.
TIP: Otevřete-li si odkaz do nového panelu, nebudete se muset poté znovu přihlašovat do blogu, protože vám zůstane otevřený ve starém panelu.
1
V registračním formuláří vyplňte všechny údaje. Nejdůležitější informací je přesná adresa vašeho blogu ve tvaru http://uživatelskéjméno.blog.cz/ a vaše e-mailová adresa, kam si můžete nechat zasílat týdenní statistiky návštěvnosti.
2
Po zaregistrování bude vašemu blogu přiděleno šestimístné číslo, takzvané ID. To si zkopírujte a vraťte se zpět do administrace blogu do Statistik.
3
Vaše unikátní ID vložte do připravené kolonky pro TOPlist ID, poté si vyberte, kde chcete na blogu počítadlo zobrazit, a stiskněte Uložit.
5
Od této chvíle je váš blog úspěšně zaregistrovaný u TOPlistu a na blogu se vám zobrazuje počítadlo ukazující základní přehled o počtech návštěv vašeho blogu. Jste svým prvním započteným návštěvníkem. 🙂
TIP: Pokud jste zvědaví, jak se provádí měření TOPlistu, pak si o tom můžete přečíst na jeho informační stránce.
6
Kromě počítadla na blogu máte po přihlášení do TOPlistu přístup k některým detailnějším přehledům o vašich návštěvnících. Můžete se například dozvědět, z jakých stránek se k vám vaši návštěvníci dostali, jaký používají prohlížeč apod. Pro základní přehled o chování vašich návštěvníků to stačí, ale těm náročnějším lze jenom doporučit, aby svůj blog zaregistrovali i u Google Analytics. O tom ale až v příštím článku.
4

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: