Konec kopírování fotek a článků

Už se ti stalo, že jsi na cizím blogu našel něco, co jsi psal(a) ty sám(sama) a nemá to tam být? Od toho je tu Krutomluv.

S kopírováním článků a fotek se dá bojovat a vyhrát. Pokud se kdokoliv z našich blogerů, který od tebe něco zkopíroval, odmítá bavit a napravit, přichází chvíle „Nahlášení závadného obsahu.“ Mám tyhle věci na starosti, a proto jsem připravil pár užitečných rad, jak dosáhnout nápravy co nejrychleji:
1) Zjisti kolik toho je. Jediná stránka? Nebo je toho víc?
2) Použij formulář pro nahlášení závadného obsahu, který najdeš tady.
3) Je-li toho víc, napiš do poznámky o co všechno jde a přidej mi pro ověření pár přímých odkazů na originál a kopii. Hlášení, která nejde ověřit, nejde ani uznat.
4) Rozmysli si jakou nápravu požaduješ, zda stačí uvést zdroj, nebo zda má odcizené zmizet, a připiš mi to do poznámky.
5) Nezapomeň vyplnit e-mailový kontakt na sebe. Může se stát, že budu potřebovat něco upřesnit. Bez e-mailu bych ti nemohl poslat doplňující dotaz a hlášení bych musel zamítnout.
6) Neboj se vyzrazení. Tvůj e-mail je osobní údaj, který nahlášenému za žádnou cenu neprozradím, nebudeš-li výslovně předem chtít.
7) Hlaš jen obsah, který jsi sám/sama vytvořil/a. Stáhneš-li odněkud třeba fotky, nestávají se tvým dílem, a kdo je stáhne od tebe, nedělá nic horšího než ty.
8) Nehlaš mi nepěkné příspěvky v diskuzích. Na vlastním blogu jsi adminem sám/sama. Své diskuze můžeš mazat, blokovat a moderovat a nikdo ti do toho nebude zasahovat.
9) Až ti přijde e-mailové vyrozumění, že blogger učinil dostatečnou nápravu, je šikovné podívat se na jeho blog. Víc očí víc vidí. Je možné, že ještě něco najdeš.
10) Chceš-li si něco ujasnit, hledej odpověď na mém blogu v rubrice Kladivo na blogery. Nenajdeš-li, nestyď se mě tam zeptat. Všechny komentáře čtu. Nebo mi můžeš napsat na krutomluv zavináč jyxo.com.
Krutomluv, tvoje zbraň proti opisovačům.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: