Rozhovor s Estrellou a Markem

jarek-filgas.blog.cz
Přinášíme další rohovor s našimi uživateli. Věříme, že vás jejich odpovědi na naše otázky zaujmou stejně jako nás.

Autorka blogu estrella.blog.cz
Estrella
Hrošík
Speciální otázka pro Estrellu: Z tvého blogu víme, že jsi se narodila s oční vadou. Určitě nejsme jediní, koho by zajímalo, jak vzniká tvůj blog. Mohla by jsi nám to prozradit?

E.: Jak vzniká můj blog? Vše, co píšu a co se mi na obrazovce zobrazuje, mi převádí do hlasové podoby hlasový výstup, tak pracuji s pc a blog vzniká díky tomu, že chci psát, že se se světem chci dělit o své zážitky, z nich by si „zdravý“ člověk mohl něco vzít.

Speciální otázka pro Hrošíka: Z tvého blogu víme, že plánuješ otevřít svůj obchůdek. Můžeš prozradit něco bližšího? Jestli je to pravda, co si budou moci lidé v tomto obchůdku koupit apod.?

M.: Jsem rád, že jste se o tom zmínili . Tak ten obchůdek bude skutečně v provozu ! Už dlouho plánuji jeho otevření a letos ho konečně otevřu ! Lidé si tam mohou koupit výrobky z Hrošíkem Pašíkem, které jsem sám, nebo s pomocí rodičů vyrobil ! Asi nejpopulárnější věc z obchůdku je Pašíkův skvělý časopis ,který je plný zábavy . Pro otevření obchůdku bude velká akce. Na mém blogu neleznete podrobnosti o programu akce !

Jaké je tvé jméno nebo přezdívka?

E.: Má přezdívka je Estrella de amor, ale jinak jen Estrella.

M.: Jmenuji se Marek Štěpánek.

Jaká je adresa tvého blogu?

E.: Adresa blogu: estrella.blog.cz

M.: Mám několik blogů ,ale nejraději mám svůj blog o Hrošíkovi Pašíkovi – hrosikpasik.blog.cz!

O čem je tvůj blog?

E.: Můj blog je o mně, o tom, co poslouchám za hudbu, co se mi líbí, o mých dílech, o mně jako takové, o tom, co jsem v životě prožila zajímavého a s čím jsem se chtěla rozdělit, co sbírám, jak vnímám různé věci, chci, aby můj blog lidem přinesl možnost si počíst o mně, a aby se mohli i poučit.

M.: Můj blog je o zeleném hrošíkovi, kterého jsem si asi v pěti letech vymyslel.

Kolik máš roků?

E.: Je mi 19 let.

M.: Je mi 11 let . V září 2008 mi bude 12 .

Odkud jsi?

E.: Bydlím v Uherském Brodě, ale studuji v Brně, kde trávím týden.

M.: Jsem z Újezda nad Lesy v Praze 9. Asi před rokem jsme se sem s rodinou přestěhovali.

Jak dlouho už bloguješ?

E.: Bloguji zhruba dva roky.

M.: Bloguji už více než půl roku. V roce 2007 v září jsem dostal internet a od té doby mám blog.

Kolik hodin týdně v průměru strávíš psaním blogu?

E.: Netrávím hodiny u blogu, trávím u něj čas jen tehdy, chci-li uveřejnit něco, co stálo za napsání z mých zážitků, které jsem prožila, mnohdy i několik týdnů nenapíšu článek, občas, když prožiji něco, co chci zveřejnit, co by lidi mohlo zajímat.

M.: Každý týden je to jiné ! Podle toho, jak mě napadají myšlenky , které bych mohl uveřejnit.

Neuvažoval/a jsi, že by ses na psaní blogu někdy vykašlala/a?

E.: Psaní blogu mne velmi baaví a o vykašlání se na blog jsem nikdy nepřemýšlela, neměla jsem k tomu důvod, píšu z vlastní vůle a tím víc mám motivaci psát když mi přicházejí komentáře, ať už pozitivní, či negativní, z obého si lze vždy něco odnést.

M.: Na začátku, jsem s tím chtěl přestat ,ale nakonec jsem se rozhodl , že budu blog psát dál a také se mi to vyplatilo ! Díky blogu jsem si totiž našel spoustu kamarádů !

Je pro tebe návštěvnost důležitá?

E.: Návštěvnost je vizitka má a i mého blogu, když nemám návštěvnost, je chyba u mne, píšu něco špatně, když návštěvnost mám, znamená to, že o můj blog někdo stojí a to je strašně hezký pocit.

M.: Ano, protože chci, aby si moji práci prohlédlo co nejvíce lidí !

Co si myslíš o kopírování na blozích?

E.: Kopírování na blozích neuznávám! Člověk nemá kopírovat, má být osobnost a originál.

M.: Je to velmi ošklivé ! Člověk si dá práci s článkem a ti, co kopírují mu to sprostě ukradnou ! Pokud si myslí, že je frajer, když něco zkopíruje, tak se mýlí ! Kopírování je jednoduché a když je blog jen se zkopírovaným obsahem, tak nestojí za nic ! Správný blog by měl být jen s vlastní tvorbou ! Je to velká škoda, že se na blozích kopíruje, protože kdyby každý dělal jen vlastní tvorbu, tak by byly blogy hodně zajímavé a určitě bychom tak překročili návštěvnost seznam.cz a možná i jiných populárních webů !

Kdo o tvém blogu všechno ví (kamarádi, známí, přátelé, rodiče…. )?

E.: Rodiče a sourozenci a pak mí známí.

M.: O mém blogu ví hodně lidí ! Například na svém obchůdku mám reklamu na svůj blog a tak se o mém blogu dozví každý , kdo prochází naší ulicí. A samozřejmě o mém blogu vědí mí přátelé i rodina !

Kterých je tvých pět oblíbených blogů?

E.: Pět oblíbených blogů… Kdyžje dobrý blog, ráda si o něm přečtu, ale zajímají mne blogy o koních například, nemám vyhraněny oblíbené blogy, je-li dobrý blog, přečtu si článek. Je to vše o lidech a jak blog píší.

M.: Mám rád blog mysakpogin.blog.cz jelikož je celý jen s vlastní tvorbou ! Potom mám rád svetleeroe.blog.cz protože je také jen s vlastní tvorbou ! Potom mám rád bioblog.blog.cz, ivr.blog.cz a zabava-vzruso-parada.blog.cz!

Co se ti líbí nebo nelíbí na blozích ostatních?

E.: Líbí se mi na blozích, když jsou hezky psány, ne moc grafiky, protože mi k ničemu není, líbí se mi, když jsou tam rozumné články, které člověka zaujmou a nelíbí se mi to, když mnozí používají na blozích mnoho emotikon, grafiky, proseb pište mi do komentářů a vulgarismy.

M.: Líbí se mi, když má někdo vlastní tvorbu !

Propaguješ nějakým způsobem svůj blog? Prozradíš jak?

E.: Já svůj blog nikomu nevnucuju, když napíšu nový článek, řeknu o tom známým a ti si ho buď přečtou, nebo ne, ale nikomu nic nevnucuji, je to na každém, zda si přečte či nikoli můj blog.

M.: Hlavní propagování blogu je na obchůdku Hrošíka Pašíka ,jelikož je tam reklama na můj blog ! Také nechávám odkaz na blog u komentářů a dávám adresu svého blogu svým kamarádům a příbuzným !

Co myslíš, že by mohl zlepšit tvůj kolega z rozhovoru na svém blogu?

E.: Upřímně řečeno, jak říkám, není dobré moc grafiky.

M.: Podle mě by měl trochu pozměnit desing ,ale jinak je její blog fajn ! Jak jsem říkal já mám rád blogy, které jsou jen s vlastním obsahem a na tomto blogu je jen vlastní obsah !

Sedíš víc za počítačem nebo před televizí?

E.: U pc trávím většinu času.

M.: Určitě za počítačem ,protože na internetu je více zabavy, než v televizi .

Co posloucháš za hudbu?

E.: Country, rock, folk, vážnou…

M.: Mám rád hudbu z bionicle.com ! Nejraději poslouchám Caughtin a dream !

Jaký film se ti naposled líbil?

E.: film Bílé peklo.

M.: Mám rád Simpsonovi ve filmu a film Bionicle 3 Pavučina stínů .

Jaká je tvá oblíbená knížka?

E.: Já četla mnoho knih, ale asi kniha, je to několikadílný cyklus Řeka bohů.

M.: Knihy moc nečtu ,ale nejraději mám knížky s vtipy !

Co nejčastěji děláš, když zrovna nebloguješ?

E.: píšu si s přáteli, či sportuju.

M.: Hraji online hry , vytvářím animace , hraji si s Bionicle a podobně .

Děkujeme za rozhovor.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: